Рәмис Гаптрәис улы «Digital мәгариф киңлегенең яңа фәлсәфәсе» VI Бөтенроссия фәнни-гамәли конференциясендә катнашты

2024 елның 11 сентябре, чәршәмбе

2024 елның 10 сентябрендә Татарстан Республикасы Мәгарифне үстерү институты Татарстан Республикасы Мәгариф һәм фән министрлыгы белән берлектә “Һөнәри камилләшү стратегияләрен проектлау нигезендә педагогик һәм җитәкче кадрларның региональ остазлык системасын үстерү” проекты буенча Kazan Digital Week - 2024 Халыкара форумы һәм РАО инновацион мәйданчыгы эшчәнлеге кысаларында “Digital мәгариф киңлегенең яңа фәлсәфәсе” VI Бөтенроссия фәнни-гамәли конференциясенең пленар утырышын уздырды.
Конференциядә катнашучыларга сәламләү сүзе белән Татарстан Республикасы мәгариф һәм фән министры урынбасары - Татарстан Республикасы Мәгариф һәм фән министрлыгының мәгариф өлкәсендә күзәтчелек һәм контроль департаменты җитәкчесе Мөҗипов Рәмис Гаптрәис улы мөрәҗәгать итте.
Пленар утырышның модераторы Татарстан Республикасы Мәгарифне үстерү институты ректоры Людмила Николаевна булды.
Конференция спикерлары Россия Федерациясеннән һәм Татарстан Республикасыннан мәгариф өлкәсендә әйдәп баручы экспертлар һәм белгечләр иде.
Конференциянең пленар утырышына сылтама: https://vk.com/video/@iro_116?z=video-137403684_456239061/club137403684

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: