Мәгариф оешмалары административ җаваплылыкка тартылды

2021 елның 8 декабре, чәршәмбе

«Татарстан Республикасы армиясенә, авиациясенә һәм флотына (ДОСААФ) теләктәшлек җәмгыяте» Региональ иҗтимагый-дәүләт берләшмәсенең Түбән Кама автомобиль мәктәбе һәм Татарстан Республикасы Әлки муниципаль районының «Әлки балалар музыка мәктәбе» өстәмә белем бирү оешмасы тарафыннан бирелгән күрсәтмәләрнең үтәлеше турында хәбәрнамәләрне карау барышында Россия Федерациясе КоАП 19.5 маддәсенең 1 статьясын бозу очрагы ачкланды - дәүләт күзәтчелеген (муниципаль контрольне) гамәлгә ашыручы органның  закон бозуларны бетерү турында карарын билгеләнгән вакытта үтәмәү - Департамент хезмәткәрләре беркетмәләр төзелде, суд органнары карарлары белән административ җаваплылыкка тартылды - 10 000 сум күләмендә административ штрафлар рәвешендә җәза билгеләнде.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: