Мәгариф өлкәсендә күзәтчелек һәм контроль департаменты имтиханнар уздыру пунктларын кабул итте.

2024 елның 7 мае, сишәмбе

✔️Имтиханнар уздыру пунктларын кабул итү үткәрелде.

Мәгариф өлкәсендә күзәтчелек һәм контроль департаменты Татарстан Республикасы районнарында дәүләт йомгаклау аттестациясен уздыру пунктларын кабул итү буенча эш алып барды, быел БДИ 85 ППЭда, ТДИ 181 ППЭда оештырылачак.

Кабул итү нәтиҗәләре буенча барлык пунктлар да куелган таләпләргә туры килә һәм дәүләт йомгаклау аттестациясен үткәрүгә әзер, шул исәптән аларның техник әзерлеге һәм тәэмин ителеше тикшерелде.

Имтиханнар уздырганда процесста катнашучыларның куркынычсызлыгына һәм объективлыкка аерым игътибар бирелә, моның өчен видеокүзәтү системалары тикшерелде.

👉🏻Мәгариф өлкәсендә күзәтчелек һәм контроль департаменты белгечләре ПАО «Таттелеком», ПАО «Ростелеком», АО «Сетевая компания», Татарстан Республикасы буенча Эчке эшләр министрлыгы һәм Сәламәтлек саклау министрлыгы белән берлектә имтихан үткәрү пунктларын әзерләү буенча кирәкле бөтен эш башкарды.

Шулай ук һәр ППЭ имтихан башланырга бер көн кала ППЭ һәм мәгариф оешмасы җитәкчеләре, ТР Мәгариф һәм фән министрлыгы Мәгариф өлкәсендә күзәтчелек һәм контроль департаменты вәкилләре, хокук саклау органнары тарафыннан тикшереләчәк.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: