Департамент белгечләре Бөтенроссия тикшерү эшләрендә

2024 елның 11 апреле, пәнҗешәмбе

Специалисты Департамента на Всероссийских проверочных работах.

С 1 марта по 17 мая во всех школах Татарстана проводятся Всероссийские проверочные работы

На этой неделе сотрудники Департамента надзора и контроля в сфере образования продолжают контролировать объективность проведения школами всероссийских проверочных работ (ВПР) в 4-6 классах по русскому языку и математике в:

• Лицее № 78 Приволжского района,

• Габишевской СОШ Лаишевского района,

• Базарно-Матакской СОШ Алькеевского района,

• СОШ №99 Московского района,

• Лицее №181 Советского района

Вся процедура ВПР проводится в присутствии сотрудников Департамента, а проверка работ осуществляется независимыми экспертами.

Департамент белгечләре Бөтенроссия тикшерү эшләрендә.

1 марттан 17 майга кадәр Татарстанның барлык мәктәпләрендә Бөтенроссия тикшерү эшләре үткәрелә.

Бу атнада мәгариф өлкәсендә күзәтчелек һәм контроль департаменты хезмәткәрләре түбәндәге белем бирү оешмаларының 4-6 сыйныфларында рус теле һәм математика буенча Бөтенроссия тикшерү эшләрен (ВПР) үткәрүнең объективлыгын тикшерүне дәвам иттеләр:

• Идел буе районының 78 нче лицее,

• Лаеш районының Габишево урта мәктәбе,

• Әлки районының Базарлы Матак урта мәктәбе,

• Мәскәү районының 99 нчы номерлы урта мәктәбе,

• Совет районының 181 нче лицее

ВПР процедурасы Департамент хезмәткәрләре катнашында уздырыла, ә эшләрне бәйсез экспертлар тикшерә.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: