Казанның Яңа Савин, Мәскәү, Вахитов һәм Идел буе районнарында профилактик визитлар.

2024 елның 12 гыйнвары, җомга

Бу атнада Департаментның контроль-күзәтчелек эшчәнлеге идарәсе хезмәткәрләре Казан шәһәренең белем бирү оешмалары инициативасы буенча профилактик визитлар үткәрде:

- «Адымнар - белемгә һәм бердәмлеккә юл» полилингваль комплексы

- Казан шәһәре Авиатөзелеш районының 37 нче гимназиясе

- Казан шәһәре Яңа Савин районының "Россия Герое М.Р. Әхмәтшин исемендәге аерым предметлар тирәнтен өйрәтелә торган 113 нче татар-рус урта гомуми белем мәктәбе"

- Казан шәһәре Вахитов районының 5 нче лицее

- Казан шәһәре Вахитов районының "Каюм Насыйри исемендәге аерым фәннәрн тирәнтен өйрәнелә торган 80 нче татар-рус урта гомуми белем мәктәбе"

- Казан шәһәре Вахитов районының 12 нче урта гомуми белем мәктәбе

- Казан шәһәре Вахитов районының инглиз теле тирәнтен өйрәнелә торган 18 нче урта гомуми белем мәктәбе

- Казан шәһәре Идел буе районының 6 нчы гимназиясе

- Казан шәһәре Идел буе районының 129 нчы рус-татар урта гомуми белем мәктәбе

- Казан шәһәре Идел буе районының "Россия Герое Д.Р. Гилемханов исемендәге 42 нче урта гомуми белем мәктәбе"

- Казан шәһәре Идел буе районының «Фарватер» 78 нче лицее

- Казан шәһәре Идел буе районының 173 нче урта гомуми белем мәктәбе

- Казан шәһәре Идел буе районының «Галактика» белем бирү үзәге - 35 нче лицей

- Казан шәһәре Идел буе районының 139 нчы гимназиясе - мәгариф үзәге

- Казан шәһәре Идел буе районының «Аерым предметлар тирәнтен өйрәнелә торган 68нче татар-рус урта гомуми белем мәктәбе».

Әңгәмә вакытында Департамент белгечләре мәҗбүри таләпләрне үтәү чаралары, контроль-күзәтчелек чараларының төрләре, эчтәлеге һәм интенсивлыгы турында сөйләделәр.

Эчке һәм тышкы бәяләү процедураларын, шул исәптән Бөтенроссия тикшерү эшләрен уздыруның объективлыгын тәэмин итү буенча адреслы тәкъдимнәр, шулай ук гамәлдәге кануннар нигезендә мәктәпләрнең локаль актларын рәсмиләштерүгә игътибар бирделәр.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: