✍🏻Мәктәпләр инициативасы буенча профилактик визитлар үткәрелде.

2023 елның 25 декабре, дүшәмбе

✍🏻Проведены  профилактические визиты по инициативе школ.

Специалисты управления контрольно-надзорной деятельности провели профилактические визиты по инициативе руководителей образовательных учреждений по месту осуществления деятельности в отношении:

📌МБОУ «Таканышская СОШ» и МБОУ «СОШ № 4 города Мамадыш» Мамадышского района

📌МБОУ «Химико-технологический лицей №3 «Потомки Менделеева» и МБОУ «Гимназия №1» Менделеевского района

👉🏻Представители Департамента в ходе беседы дали рекомендации по разработке и утверждению локальных нормативных актов в соответствии с действующим законодательством, ответили на все интересующие вопросы и получили сведения, необходимые для отнесения организаций к соответствующей категории риска.

📎Сведения о результатах проведения профилактических визитов вносятся в ФГИС «Единый реестр контрольных (надзорных) мероприятий».

✍🏻Мәктәпләр инициативасы буенча профилактик визитлар үткәрелде.

Контроль-күзәтчелек эшчәнлеге идарәсе белгечләре эшчәнлекләрен гамәлгә ашыру урыны буенча мәгариф учреждениеләре җитәкчеләре инициативасы буенча профилактик визитлар үткәрде:

📌Мамадыш муниципаль районының МБГБУ «Тәкәнеш урта гомуми белем мәктәбе» һәм МБГБУ «Мамадыш шәһәренең дүртенче санлы урта гомуми белем мәктәбе»

📌Менделеевск муниципаль районының «3 нче химия – технология лицее «Менделеев токымнары» МГБББУ һәм ГБМБУ «Беренче гимназия».

👉🏻Департамент вәкилләре әңгәмә барышында гамәлдәге кануннар нигезендә локаль норматив актларны әзерләү һәм раслау буенча тәкъдимнәр, барлык кызыксындырган сорауларга җавап бирделәр һәм оешмаларны куркынычсызлык категориясенә кертү өчен кирәкле мәгълүматлар алдылар.

📎Профилактик визитлар уздыру нәтиҗәләре турында белешмәләр «Контроль (күзәтчелек) чараларының бердәм реестры» ФДИСка кертелә.

#департаментнадзорарт #профилактическиевизиты #кнд

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: