Департамент мәгълүмати вебинар үткәрде

2023 елның 18 декабре, дүшәмбе

Татарстан Республикасы Мәгариф һәм фән министрлыгының Мәгариф һәм фән өлкәсендәге күзәтчелек һәм контроль департаменты район мәгариф бүлекләре җитәкчеләренең укыту эшләре буенча урынбасарлары, мәгариф оешмалары җитәкчеләре һәм урынбасарлары өчен ВКС үткәрде. Чарада 1100 гә якын кеше катнашты.
Киңәшмәдә министр урынбасары - мәгариф һәм фән өлкәсендә күзәтчелек һәм контроль департаменты җитәкчесе Р.Г. Мөҗипов, Департамент җитәкчесе урынбасары С.Н. Захарова, хокукый җайга салу бүлеге һәм КНД идарәсе белгечләре катнашты һәм түбәндәге темалар буенча сөйләделәр:
• дисциплинар җаваплылык төрләре, тәртибе һәм куллану очраклары;
• педагогик хезмәткәрләрне амораль тәртибе өчен эштән азат итүнең өстәмә нигезләре, мондый эшләр буенча суд практикасы;
• 2023 елгы ВПР уздыруның объективлыгы, нәтиҗәләрне анализлау, типик хаталар.
Киңәшмә йомгаклары буенча барлык материаллар да тыңлаучыларга җибәрелде, шулай ук кызыксындырган мәсьәләләр буенча кире элемтә бирелде.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: