Сегодня в Министерстве образования и науки РТ был организован круглый стол рабочей группы по мерам поддержки молодых педагогов.

13 сентября 2024 г., пятница

В состав рабочей группы вошли сотрудники Департамента надзора и контроля в сфере образования и Министерства образования и науки РТ, представители профсоюзной организации, руководители ВУЗов, СПО и школ республики, а также председатель Совета молодых учителей г. Казани.
В ходе сегодняшнего заседания были заслушаны доклады по существующим льготам и разным видам поддержки молодых педагогов, студентов педагогических направлений на текущий момент на региональном и муниципальном уровнях, в школах и университетах.
Во время обсуждения поступило несколько предложение по развитию данного направления. В ближайшее время пройдет ряд заседаний по утверждению дополнительных мер социальной поддержки педагогических работников общеобразовательных организаций.

____________

Бүген ТР Мәгариф һәм фән министрлыгында яшь педагогларга ярдәм чаралары буенча эшче төркемнең түгәрәк өстәле оештырылды.

Эшче төркем составына мәгариф өлкәсендә күзәтчелек һәм контроль департаменты һәм ТР Мәгариф һәм фән министрлыгы хезмәткәрләре, профсоюз оешмасы, югары уку йортлары, урта һөнәри белем бирү вәкилләре һәм республика мәктәпләре җитәкчеләре, шулай ук Казан шәһәренең яшь укытучылар Советы рәисе керде.
👥Бүгенге утырыш барышында төбәк һәм муниципаль дәрәҗәләрдә, мәктәпләрдә һәм университетларда яшь педагогларга, педагогик юнәлеш студентларына булган ташламалар һәм ярдәмнең төрле төрләре буенча докладлар тыңланды.

🤝🏻Фикер алышу барышында әлеге юнәлешне үстерү буенча берничә тәкъдим килде. Якын арада гомуми белем бирү оешмаларының педагогик хезмәткәрләренә өстәмә социаль ярдәм чараларын раслау буенча берничә утырыш узачак.