Мәгариф өлкәсендә күзәтчелек һәм контроль департаменты Минзәлә, Менделеевск, Алабуга районнарының 11 спорт мәктәбенә, шулай ук Яр Чаллының 7 шәхси белем бирү учреждениесенә, 2 мәктәпкә һәм 1 бакчасына карата профилактик визитлар үткәрде.

2024 елның 8 апреле, дүшәмбе

🔸📝Профилактик чаралар үткәрү барышында мәгариф өлкәсендәге кануннарның мәҗбүри таләпләрен үтәү һәм белем бирү мөнәсәбәтләрен регламентлаучы локаль норматив актлар әзерләү буенча тәкъдимнәр бирелде, лицензион таләпләр һәм белем бирү эшчәнлеген алып бару шартлары, тренерларны һәм өлкән тренерларны педагогик хезмәткәрләр вазыйфасына күчерү тәртибе аңлатылды.

📌Профилактик визит контрольдә тотыла торган зат инициативасы буенча үткәрелергә мөмкин. Профилактика визитын үткәрү өчен, шул исәптән видео-конференц-элемтә форматында, контрольдә тотылган затка тиешле чараны үткәрү турында тәкъдимне ТР Мәгариф һәм фән министрлыгының Мәгариф өлкәсендә күзәтчелек һәм контроль департаментына Электрон документ әйләнеше системасы аша яисә Departament.Nadzora@tatar.ru электрон почтасына мөрәҗәгать җибәрергә кирәк.📩

#департаментнадзорарт #кнд #профилактическийвизит

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: