«Көньяк диңгезләрдән поляр киңлекләргә кадәр» мөһим турында сөйләшүләр.

2024 елның 11 марты, дүшәмбе

«Көньяк диңгезләрдән поляр киңлекләргә кадәр» мөһим турында сөйләшүләр.

Һәр дүшәмбедә барлык мәктәпләрдә дә "Мөһим турында сөйләшүләр" дәрестән тыш чара үткәрелә.

Методик ярдәм күрсәтү кысаларында мәгариф өлкәсендә күзәтчелек һәм контроль департаменты хезмәткәрләре Әтнә һәм Биектау районнарының мәгариф оешмаларына юнәлделәр.

Уку атнасы гадәттәгечә Россия Федерациясе һәм Татарстан Республикасы Дәүләт әләмнәрен күтәрү һәм Дәүләт гимннарын башкару тантанасыннан башланды.
Һәр сыйныфта укучылар Татарстан Республикасының ни дәрәҗәдә танылуын, якындагы күрше төбәкләрнең ничек яшәвен белделәр. Дәресләрдә кече ватанга мәхәббәт һәм хөрмәт турында фикер алыштылар, туган ягыбызның һәм тулаем Россиянең казанышлары турында белделәр.

Моннан тыш, педагоглар белән бергә балалар "Россия" күргәзмәсенә виртуаль экскурсия ясадылар, ул хәзер ВДНХда уза. Анда һәрберсе үз табигате, тарихы һәм мәдәни традицияләре белән уникаль булган 89 регион да тәкъдим ителгән.

Россия - бөек ил, 89 төбәкнең һәрберсе үзенең табигый, икътисадый һәм башка ресурслары белән гүзәл һәм уникаль, без барыбыз да Россияне яратуыбыз белән бердәм.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: