Татарстан Республикасы районнарында ДЙА-2023 йомгаклары һәм ДЙА-2024 кә әзерләнү буенча зона киңәшмәләре узды.

2023 елның 24 ноябре, җомга

21-24 ноябрьдә Сарман, Алабуга, Балык Бистәсе районнарында һәм Казан шәһәрендә 2024 елда төп гомуми һәм урта гомуми белем бирү программалары буенча дәүләт йомгаклау аттестациясенә әзерлек турында район мәгариф идарәсе органнары җитәкчеләре һәм БДИ муниципаль координаторлары өчен зона семинарлары узды.
Киңәшмәдә министр урынбасары - мәгариф һәм фән өлкәсендә күзәтчелек һәм контроль департаменты җитәкчесе Р.Г. Мөҗипов, ТР мәгариф һәм фән министры урынбасары М.З. Закирова, Департамент җитәкчесе урынбасары С.Н. Захарова, ТР Мәгариф һәм фән министрлыгы укучыларының гомуми белем һәм йомгаклау аттестациясе бүлеге җитәкчесе Л.И. Саубанова, РЦМКО директоры Б.М. Юнысов, РЦМКО директор урынбасары Д.Р. Абдрахманов катнашты һәм түбәндәге сорауларга аңлатма бирделәр:
• ДЙА 2024 яңалыклары, региональ проектлар турында;
• ДЙА-2024 мәгълүмати технологик тәэмин итү, үсеш перспективалары турында;
• ВПР 2023 объективлыгы, нәтиҗәләрне анализлаганда типик хаталар турында;
• гомуми белем бирү системасының актуаль мәсьәләләре турында;
• кызыксындырган сорауларга җаваплар бирделәр.
Шулай ук һәр район белән ДЙА-2023 буенча йомгаклау әңгәмәләре оештырылды, имтиханнар чорында үткәрелә торган эшкә әзерлек буенча шәхси тәкъдимнәр бирелде, хокук бозуларга анализ ясалды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: