Кадет мәктәпләрендә профилактик визит.

2023 елның 9 ноябре, пәнҗешәмбе

Кадет мәктәпләрендә профилактик визит.
Бу атнада мәгариф өлкәсендә күзәтчелек һәм контроль департаментының контроль-күзәтчелек идарәсенең мәгариф сыйфатына дәүләт контроле бүлеге, мәгариф оешмаларының лицензия контроле бүлеге хезмәткәрләре Саба муниципаль районы «Байкиев К.С. исемендәге Икшермә кадет мәктәп-интернаты» ДББУ һәм «Советлар Союзы Герое Николай Волостнов исемендэге Васильево кадет - интернат мэктэбе» ДБМУ инициативасы буенча эшчәнлекләрен гамәлгә ашыру урыннарында профилактик әңгәмә формасында профилактик визит үткәрделәр.
Хезмәткәрләр норматив документлар белән эшләү буенча аңлатмалар кызыксындырган сорауларга җавап бирделәр, мәгариф өлкәсендәге кануннарда соңгы үзгәрешләргә күзәтү үткәрделәр һәм белем бирү эшчәнлеген гамәлгә ашырганда администрация гамәлләре буенча тәкъдимнәр ясадылар.
Профилактик визит - мәгариф оешмалары администрацияләренең гамәлдәге мәҗбүри таләпләр һәм аларны үтәү турында хәбәрдарлыгын арттыруга юнәлдерелгән профилактик чара.
Профилактик визит контрольдә тотыла торган зат инициативасы буенча үткәрелергә мөмкин. Профилактика визитын үткәрү өчен, контрольдә тотылган затка тиешле чараны үткәрү турында тәкъдимне ТР Мәгариф һәм фән министрлыгының Мәгариф өлкәсендә күзәтчелек һәм контроль департаментына Электрон документ әйләнеше системасы аша яисә Departament.Nadzora@tatar.ru электрон почтасына җибәрергә кирәк.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: