Детским садам назначены административные наказания

12 мая 2022 г., четверг

В ходе рассмотрения уведомлений об исполнении предписаний, предоставленных МАДОУ «Детский сад № 11 комбинированного вида» Советского района города Казани и МБДОУ «Билингвальный детский сад № 168 комбинированного вида» Советского района города Казани, за нарушение предусмотренное ст.19.7 КоАП РФ, несвоевременное непредставление в государственный орган (должностному лицу) сведений (информации), представление которых предусмотрено законом и необходимо для осуществления этим органом (должностным лицом) его законной деятельности, сотрудниками Департамента были составлены протоколы, образовательные учреждения привлечены к административной ответственности, назначены наказания в виде предупреждений.

Балалар бакчасына административ җәза билгеләнде

Казан шәһәре Совет районының «11нче катнаш төрдәге балалар бакчасы» муниципаль автонимияле мәктәпкәчә белем учреждениесенә һәм Казан шәһәре Совет районының «168-нче билингваль катнаш төрдәге балалар бакчасы» муниципаль бюджет мәктәпкәчә белем учреждениесенә бирелгән күрсәтмәләрнең үтәлеше турындагы хәбәрнамәләрне карау барышында РФ КоАПның 19.7 маддәсендә каралган бозу - дәүләт органына (вазыйфаи затка) аның законлы эшчәнлеген гамәлгә ашыру өчен кирәк булган белешмәләрне вакытында тапшырмау ачыкланды. Департамент хезмәткәрләре тарафыннан беркетмәләр төзелде, белем бирү учреждениеләре суд карары белән административ җаваплылыкка тартылды, кисәтү рәвешендә җәза билгеләнде.