Образовательные организации привлечены к административной ответственности

2 декабря 2021 г., четверг

В ходе рассмотрения уведомлений об исполнении предписаний, предоставленных Профессиональным образовательным учреждением «Нижнекамская автомобильная школа Регионального общественно-государственного объединения «Добровольное общество содействия армии, авиации и флоту (ДОСААФ) Республики Татарстан» и Муниципальным бюджетным общеобразовательным учреждением «Гимназия №155 с татарским языком обучения» Ново-Савиновского района города Казани за нарушение ст.19.7 КоАП РФ - Непредставление сведений (информации) – сотрудниками Департамента были составлены протоколы, постановлениями судебных органов учреждения привлечены к административной ответственности, назначены наказания в виде административных штрафов в размере 3 000 рублей.

Мәгариф оешмалары административ җаваплылыкка тартылды

«Татарстан Республикасы армиясенә, авиациясенә һәм флотына (ДОСААФ) теләктәшлек җәмгыяте» Региональ иҗтимагый-дәүләт берләшмәсенең Түбән Кама автомобиль мәктәбе һәм Казан шәһәре Яңа Савин районының «Татар телендә белем бирүче 155 нче гимназия» муниципаль бюджет гомуми белем бирү учреждениесе тарафыннан бирелгән күрсәтмәләрнең үтәлеше турында хәбәрнамәләрне карау барышында  Россия Федерациясе КоАП 19.7 статьясын бозган өчен Департамент хезмәткәрләре тарафыннан беркетмәләр төзелде, суд органнары карарлары белән оешмалар административ җаваплылыкка тартылды, 3 000 сум күләмендә административ штрафлар рәвешендә җәза билгеләнде.