Правовое просвещение – основа профилактики коррупции

30 ноября 2021 г., вторник

29 ноября 2021 года в рамках Национального плана в преддверии Международного дня борьбы с коррупцией (9 декабря), учрежденного решением Генеральной Ассамблеи Организации Объединенных Наций, Министерством образования и науки Республики Татарстан совместно с руководителем Республиканской молодежной антикоррупционной программы «Не дать – не взять!» Аленой Лапенковой проведен вебинар по теме «Методика взаимодействия со школьной аудиторией: правовое просвещение – основа профилактики коррупции».

Хокукый агарту - коррупцияне профилактикалау нигезе

Берләшкән Милләтләр Оешмасының Генераль Ассамблеясе карары белән гамәлгә куелган Халыкара коррупциягә каршы көрәш көне (9 декабрь) алдыннан Милли план кысаларында 2021 елның 29 ноябрендә Татарстан Республикасы Мәгариф һәм фән министрлыгы тарафыннан "Бирмәскә - алмаска!" республика яшьләр коррупциягә каршы программасы җитәкчесе Алена Лапенкова белән берлектә “Мәктәп аудиториясе белән хезмәттәшлек итү методикасы: хокукый агарту - коррупцияне профилактикалау нигезе” темасы буенча вебинар уздырылды.