Школа привлечена к административной ответственности

29 ноября 2021 г., понедельник

В ходе рассмотрения уведомления об исполнении предписания, предоставленного Муниципальным бюджетным образовательным учреждением «Байряки-Тамакская начальная общеобразовательная школа» Ютазинского муниципального района Республики Татарстан, выявлено нарушение, предусмотренное ч.1 ст.19.5 КоАП РФ - Невыполнение в установленный срок законного предписания (постановления, представления, решения) органа (должностного лица), осуществляющего государственный надзор (контроль), муниципальный контроль, об устранении нарушений законодательства. Сотрудниками Департамента был составлен протокол, постановлением суда юридическое лицо привлечено к административной ответственности, назначено наказание в виде административного штрафа в размере 10 000 рублей.

________________________

Мәктәп административ җаваплылыкка тартылды

Татарстан Республикасы Ютазы муниципаль районының «Бәйрәкә-Тамак башлангыч гомуми белем бирү мәктәбе» муниципаль бюджет мәгариф учреждениесе тарафыннан бирелгән күрсәтмәнең үтәлеше турында хәбәрнамәне карау барышында Россия Федерациясе КоАП 19.5 маддәсенең 1 нче бүлегендә каралган хокук бозу ачыкланды:дДәүләт күзәтчелеген (контролен), муниципаль контрольне гамәлгә ашыручы органның (вазыйфаи затның) законлы күрсәтмәсен (карарларын) билгеләнгән срокта үтүмәү. Департамент хезмәткәрләре тарафыннан беркетмә төзелде, суд карары нигезендә юридик зат административ җаваплылыкка тартылды, 10 000 сум күләмендә административ штраф рәвешендә җәза билгеләнде.