18 ноября 2021 г., четверг

Заместитель министра – руководитель департамента надзора и контроля в сфере образования Р.Г.Музипов принял участие в совещании в Аппарате Уполномоченного по правам человека в РТ. На совещании обсуждались результаты рассмотрения обращений, поступившие на «горячую линию» по вопросам защиты прав, свобод и законных интересов обучающихся, так же рассмотрены предложения в части организации подвоза детей, проживающих в микрорайонах «Привольный», «Вишневка», «Салават Купере».

_________________

Р.Г. Мөҗипов Татарстан Республикасында Кеше хокуклары буенча вәкаләтле вәкил Аппаратында узган киңәшмәдә катнашты

Министр урынбасары - мәгариф өлкәсендә күзәтчелек һәм контроль департаменты җитәкчесе Р.Г.Мөҗипов Татарстан Республикасында Кеше хокуклары буенча вәкаләтле вәкил Аппаратында узган киңәшмәдә катнашты. Киңәшмәдә укучыларның хокукларын, ирекләрен һәм законлы мәнфәгатьләрен яклау мәсьәләләре буенча «кайнар линиягә» кергән мөрәҗәгатьләрне карау нәтиҗәләре буенча фикер алышынды, шулай ук «Привольный», «Вишневка», «Салават Купере» микрорайоннарында яшәүче балаларны мәктәпләргә алып баруны оештыру өлешендә тәкъдимнәр дә каралды.